ISONEM BE 99

ISONEM BE 99
Elastik, Su Geçirimsiz Dış Cephe Boyası

Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz, elastik ve su geçirimsiz bir tabaka oluşturan boyadır. Dekoratif bir kaplama oluşturur. Su bazlı polimer esaslıdır, solvent içermez.%300 elastikiyet özelliğine sahiptir. Kuru veya az nemli yüzeylere uygulanabilir. UV ve dış hava koşullarına çok dayanımlıdır. Su geçirimsiz ama su buharı geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar ve bina içerisinde nem, rutubete engel olur. Özel formülü sayesinde kir tutmaz ilk günkü özelliğini uzun yıllar korur. Yapıda oluşan karbondioksit gazını engeller ve bu sayede karbonizasyon oluşumunu yavaşlatarak beton içindeki donatıları korur. Dış ortamlardan gelen yağmur, kir, trafik vb sebeplerden doğan etkilere karşı binaları korur. Yüksek elastikiyete sahip olduğundan bina yüzeyindeki oluşabilecek bütün çatlaklardan etkilenmez, yanmaz. Beyaz renktedir ve istenildiğinde renklendirilebilir.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER:
Renk: Beyaz veya istenen renklerde
Uygulama sıcaklığı: + 5°C üstünde
Su emme özelliği: %12
Su buharı geçirgenliği: 20g/m2
Çekme mukavemeti: + 23°C de 2 N/mm2
Kopma uzaması: + 23°C de %300


ÜRÜN BELGELERİ
CE BELGESİ
ISO BELGESİ

RENK KARTELASI(Çözünürlük ve ışık farklılıklarından dolayı renk tonları değişiklik gösterebilir)

TSE BELGESİ

Kullanım AlanlarıKullanım Alanları
KULLANIM ALANLARI:
Her türlü sıva ve boyalı dış yüzeylere,
Kaleterasit vb eski kaplamaların üzerine,
Dış cephelere, metal, cam, tahta vb yüzeylere,
 Mantolama yapılan binalarda,
Brüt beton yada prefabrik yapıların boyanmasında,

Uygulama Şekli
UYGULAMA ŞEKLİ: Fırça, rulo, yada uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Uygulama yapılmadan önce yüzeye ISONEM UNIVERSAL ASTAR izolasyon ve boya astarı tek kat halinde 200 – 300 gr/m2 sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır. Astardan sonra hazırlanan yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla uygulama yapılır ve boya işlemi bitirilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI; Uygulamadan önce yüzeyler temiz olmalı, yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Yüzey kuru yada hafif nemli olabilir. Negatif taraftan tuz kusması olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerde çatlak,delik vs varsa bunlar ISONEM M03 elastik harçla tamir edilmelidir. Yüzeyde eğer dilatasyon mevcut ise önceden ISONEM A4 elastik dolguyla doldurulmalıdır. ISONEM BE 99 kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce ambalajının açılıp homojen bir şekilde karıştırılmasını tavsiye ediyoruz.
Sarfiyat ve Öneri
SARFİYAT: 0,8 – 1 kg/m2 (astar + 2 kat)
AMBALAJ: 18 kg PE kova
DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.


ISONEM BE 99

Bu Ürüne Bakan Bunlara da Baktı