ISONEM M 35

ISONEM M 35
Süper Kristalize Sızdırmaz Su Yalıtım Malzemesi

Tek bileşenli çimento esaslı süper kristalize su yalıtım ürünüdür. Beton yüzeylere hem negatif hem de pozitif taraftan uygulanarak derinlemesine yalıtım sağlar uygulandığı yüzeyde içerisindeki süper jeller sayesinde kireç partikülleriyle tepkimeye girerek kristaller üretir ve betonun yapısına derinlemesine işler. Yeni beton yüzeylere uygulanabilir. Uygulandığı yüzeyde hidratasyon sürecini yavaşlatır ve rötre çatlağı oluşumunu azaltır. Su yalıtımının yanı sıra betonu korozyona ve seyreltik kimyasallara karşı korur.

ÜRÜN BELGELERİ
CE BELGESİ
ISO BELGESİ

TSE BELGESİ
Kullanım Alanları
Yatay, düşey zemin ve duvarların içten yada dıştan su yalıtımında,
Su deposu, atık su ve diğer su depolarında,
Deniz suyuna maruz kalan beton yüzeylerde,
Bodrum kat ve toprak altı temel yalıtımlarında,
Temel perde duvarlarının içten yada dıştan yalıtımında,
Sulama kanalları ve tünel yada baraj yapılarında.

Uygulama Şekli
YÜZEY HAZIRLIĞI; Uygulama yapılacak yüzeyler önceden nemlendirilmelidir. Nemlendirme işlemi uygulamaya başlamadan 2 saat önce yüzeyi doyuruncaya kadar yapılır. Yüzey önceden nemli yada ıslak ise bu işleme gerek kalmaz. Uygulama yapılacak yüzeyler serbest parçacıklardan yağ, kir, çamur gibi yabancı maddelerden arındırılmalıdır. Segregasyon ve beton bozuklukları ve tij delikleri var ise bunlar önceden ISONEM D 10 LATEKS sürülerek ISONEM M 03 Elastik Tamir Harcı ile tamir edilmelidir. Dilatasyonlar önceden ISONEM A4 elastik dolgu ile doldurulmalıdır. Yüzey hazır hale geldikten sonra karışım hazırlanmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLANMASI:

7 lt temiz su uygun bir kaba dökülür.
Devamlı karışım yapılırken ISONEM M35 (20kg) yavaş yavaş dökülerek karıştırma işlemine 5 dk devam edilmelidir.
Karıştırma işlemi mümkünse 400 devir bir matkap ve karıştırıcı ile yapılmalıdır.
Karıştırma işlemi bittiğinde homojen fırça ile sürülebilir boya kıvamında bir harç olur.

UYGULAMA İŞLEMİNİN YAPILMASI:

Uygulama bir fırça yardımıyla katlar arasında 4 saat bekleyerek üç kat halinde uygulanır. Uygulama her katta zıt yönlerde sürülmelidir. Yüzey üç kat uygulama yapıldığında tamamen kapatmalıdır. Uygulama don ve aşırı sıcaklıklarda yapılmamalıdır. Yazın serin ortamlarda akşam saatleri yada sabah saatlerinde yapılmalıdır. Soğuk bölgelerde don oluşuyorsa zemin yada duvar sıcak su ile önceden sulanmalıdır. Uygulama yapılan yüzeyler eğer arkadan sıva işlemi yapılmayacak ve açıkta kalacaksa 48 saat aralıklarla nemlendirilmelidir. Bu işlem kür sürecini hızlandırır ve daha başarılı yalıtım sağlar.


Sarfiyat ve Öneri
SARFİYAT: 2-3kg/m2 (3 kat uygulamada)
AMBALAJ: 20 kg kraft torba
DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.


ISONEM M 35

Bu Ürüne Bakan Bunlara da Baktı