ISONEM M 36

ISONEM M 36

Suyu Anında Donduran Şok Tozu

Kullanıma hazır, suyu anında donduran şok priz çimentosudur. Su ile temas ettiğinde yaklaşık kırk saniyede prizini alarak suyu keser. ISONEM M 36 aktif su akıntılarında ve yüzey sularının kurutulmasında kullanılır. Yüksek genleşme özelliğine sahiptir, büzülme yapmaz. Soda veya klor içermez, donatıya ve demire zarar vermez, aderans özelliği mükemmeldir.

ÜRÜN BELGELERİ

CE BELGESİ
ISO BELGESİ

TSE BELGESİ

Kullanım Alanları
Basınçlı gelen suların durdurulmasında,
Çimento esaslı yalıtımların sürülmesinden önce su sızıntılarının kesilmesinde,
Yüzeyin kurutulmasında ve çatlaklardan gelen akıntıların önlenmesinde,
Uygulama Şekli
YÜZEY HAZIRLIĞI; Uygulamadan önce yüzeyler nemli ve temiz olmalıdır. Serbest parçacıklar varsa bunlar kaldırılmalı, yüzey kir, pas, çamur gibi yabancı atıklardan temizlenmelidir. Aderans azaltacak unsurlar varsa astar olarak ISONEM D 10 LATEKS kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak boşluklar yada delikler V şeklinde 2 cm derinlikte açılmalıdır. 
Toz halde uygulama yapılır. Uygulama sırasında mutlaka lastik eldiven takılmalıdır. Hazırlanan yüzeye tampon için avuç içine bir miktar toz alınır ve aktif su sızıntısı olan bölgeye tek hamlede kuvvetlice malzeme elle bastırılır. Bu işleme toz sertleşene ve su kesilene kadar devam edilir. Su durdurulduktan sonra ISONEM M 36 üzerinde kalan serbest haldeki malzemeler kuru bir fırçayla temizlenir. Daha sonra üzerine ISONEM M 35 üç kat uygulanarak kalıcı bir yalıtım oluşturulur.
Şayet ISONEM M 36 yüzeye sıvama şeklinde harç gibi uygulanacak ise 2/5 oranında (%40) temiz suyla karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan bu karışım ufalanmadan yoğrulabilir kıvamda yapılır. Bu harç reaksiyon ile ısınmaya başlar ve ısınan harç tıkaç haline getirilerek suyun çıktığı deliğe tek hamlede bastırılır. Tam olarak sertleşmesi beklenir ve el bir süre orada bekletilir. Tekrardan kuru uygulamada olduğu gibi sıvama uygulamada da üzerine daha kalıcı olması adına ISONEM M 35 üç kat sürülerek yalıtım tamamlanır.
Sarfiyat ve Öneri
SARFİYAT: 1 lt boşluk için 2 kg toz
AMBALAJ: 5 kg, 10 kg ve 18 kg PE kovalarda
DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.


ISONEM M 36

Bu Ürüne Bakan Bunlara da Baktı