ISONEM MS 20

ISONEM MS 20
Kapiler Sıva

Rutubetli ve tuzdan zarar görmüş duvarların ıslahı için üretilmiş özel sıvadır. Duvarlar yağışlarla birlikte, farklı mevsimlerde topraktaki mevcut karbonat, sülfat, nitrat gibi,çeşitli tuzlarla yüklü suyu kılcal kanallar ve boşluklar vasıtasıyla çekerler. Daha sonra topraktan çekilen sular buharlaşarak uçar, geride ise suyun rutubet izi ve topraktan çekilen tuzlar kalır. Bu tuzlar zamanla duvar ve sıva içinde birikir ve rutubetle tekrar temas ettiğinde yüzeydeki boyayı, hatta sıvayı patlatarak duvardan dışarı çıkar. Bu sorunun çözümü için ISONEM MS 20 kapiler sıva yapılır ve suyun rutubet izi yapmadan hızla buharlaşması sağlanır. ISONEM MS 20 içerisinde tuzları depolayacak ve genleşmelerini önleyecek mikro boşluklar vardır. Bu boşluklar sayesinde tuzların boyaya ve sıvaya zarar vermesi önlenir. ISONEM MS 20 hidrofobik (su itici) yapıdadır. %40 a varan mikro boşluklar sayesinde ısı yalıtımı da sağlar.
 

TEKNİK ÖZELLİKLER:


Yoğunluk: 1,30 g/cm³
Mikro boşluk oranı: %34
Su tutma oranı: %98
Kapiler su emme oranı: 0,35 kg/m²
Su penetrasyon derinliği: 2 mm
ÜRÜN BELGELERİ
CE BELGESİ
ISO BELGESİ

TSE BELGESİ

Kullanım Alanları
Banyo, mutfak, bodrum gibi rutubetli duvarlarda,
Toprak ile temas halinde olan duvarlarda,
Subasmanlarda ve her türlü boya kabarmalarında.
 Uygulama Şekli
Tuz tahribatına uğramış sıva katmanı mekanik yöntemlerle tamamen kazınır. 4 lt su uygun bir kaba aktarılır. Motorlu bir karıştırıcıyla yada elle homojen hale gelene kadar tam 5 dakika karıştırılır. Uygulama iki kat olarak yapılır. İlk katman yüzeye 5 mm kalınlığında malayla çekilir. İkinci kat 24 saat sonra 2cm kalınlığında çekilerek mastarlanır ve perdahlanır. Boya yapılacak ise 14 gün sonra yapılmalıdır. Boya cinsi seçilirken nefes alan boyalar tercih edilmelidir.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Yüzey tuz tahribatına uğramış eski sıvalardan kazınarak arındırılmalı çatlak ve boşluklar ISONEM M03 elastik harçla doldurulmalıdır.

 Sarfiyat ve Öneri
SARFİYAT: 20 kg/m2
AMBALAJ: 20 kg kraft torba
DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.


ISONEM MS 20

Bu Ürüne Bakan Bunlara da Baktı